Ko Ko Ri Ko jeb vienkārši Gabriela

Koko Šanele, īstajā vārdā Gabriela Bonere Šanele, dzimusi 1883. gada 9. augustā un mirusi 1971. gada 10. janvārī. 

Viņa bija franču modes dizainere, kuru iedvesmoja modernisma idejas. Visi vismaz reizi mūžā ir dzirdējuši šo vārdu un visbiežāk tāpēc, ka tieši šī sieviete radīja zīmolu Chanel. Viņas ietekme uz modi bija tik liela, ka viņa tika nosaukta  par Svarīgāko cilvēku gadsimtā.

18 gadu vecumā Koko iekārtojās darbā apģērbu veikalā par pārdevēju un vakaros dziedāja kabarē. Iesauka un pseidonīms viņai radās no dziesmam, kuras viņa visbiežāk izpildīja kabarē vakaros – m Ko Ko Ri Ko un Qui qua vu Coco.

Savu pirmo veikaliņu viņa atvēra 1910.gadā Parīzē, kur pārdeva sieviešu cepures.
Taču laikam vislabāk šo zīmolu zinām tieši smaržu dēļ, kas radītas 1921. gadā. Autors šīm smaržām ir krievu parfimērs-emigrants Ernests Bo. Koko bija pirmā, kas izlaida sintētiskās smaržas, kas neizgaisa tik ātri un saturēja kāda zieda aromātu.

Svarīgi ir pieminēt arī to, ka tieši viņa radīja mazo, melnu kleitiņu, kuru var vilkt uz saviesīgiem pasākumiem, vienalga, vai pievienojot, mainot vai neizmantojot aksesuārus vispār, katra sieviete šajā tērpā būs eleganta.

Neskatoties uz saviem lielajiem panākumiem, Koko slēdza visus savus veikalus un ražotnes 1939.gadā, jo sākās II Pasaules karš. Tā laikā atklājās, ka Koko darbojās kā spiedze Vāciešu labā.

Modē viņa atgriezās tikai 1954.gadā, kad viņai bija 71 gads un parādīja visiem savu jauno kolekciju. Uz modes skatēm, kurās viņa demonstrēja tērpus, nāca daudz bagātu un ietekmīgu sieviešu un drīz vien Chanel ietērps bija laba sociālā stāvokļa pazīme, kas tā ir arī mūsdienās.

You may also like...

2 Responses

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!