Labākais britu vīrietis Fils Kolins

Filips Deivids Čarlzs Kolins dzimis 1951. gada 30. janvārī, Anglijā. Fils ir angļu dziedātājs, komponists, bundzinieks, pianists un aktieris. Plašāk pazīstams kā bundzinieks un līderis Britu progresīvajā roka grupai „Genesis”. Fils Kolins ir viens no dižākajiem vārdiem uz pasaules poproka skatuves. Mūziķa karjera ilgst jau vairāk nekā 30 gadus, viņš ir pārdevis vairāk nekā 100 miljonus solo albumu un ieguvis dažādas prestižas balvas.

Kolins sāka savu profesionālo karjeru kā bundzinieks grupā „Flaming Youth” ( tulk. Liesmojošā jaunatne”), pēc tam viņš kļuva par šīs grupas bekvokālu un 1975. gadā par vokālu. Fils stāv aiz daudzām populārām personībām, piemēram, Ērika Kleptona, Džona Martina, Hovarda Džonsa, Roberta Plānta, strādājot kā viņu producents.  Kolins ir īsts sava darba entuziasts, tāpēc arī smaga darba rezultātā viņš ieguvis septiņas Grammy balvas, piecas Britu balvas kā „Labākais britu vīrietis” un divus „Zelta Globusus” par savu solo darbu. Viņa singls „You’ll Be in My heart” 19 nedēļas bija pirmajā vietā Billboard topā. Kolina skaņdarbi plaši izmantoti tiek filmās un multfilmās, piemēram, viņa mūzika animācijas filmā „Tarzāns” Kolinam „atnesa” Oskaru.

Fila muzikālo darbību nav arī apturējušas veselības problēmas, piemēram, 2000. gadā viņš kļuva kurls ar savu labo ausi dēļ vīrusu infekcijas. Tik un tā, Fils Kolins ir viens no trim māksliniekiem, kuri ir pārdevuši vairāk kā 100 miljonus albumu visā pasaulē gan kā solo mākslinieks, gan kā grupas biedrs. Pārējie divi viņa līmeņa mākslinieki  ir visā pasaulē pazīstamie Pols Makartnijs un Maikls Džeksons.

2009. gadā Fils Kolins atgriezās no mazas muzikālās pauzes. Viņš jau 2010. gada vasaru sāka ar sešiem koncertiem un izlaida albumu „Going Back”. Par godu viņa mūzikai ITV 1. septembrī pārraidīja raidījumu „Fils Kolins: Tikai Vienu Nakti”.
2011. gadā The Sunday Times izveidoja bagātāko Britu topu, un  Fils Kolins ierindojās godpilnajā 20. vietā.

Kolins aktīvi atbalsta dzīvnieku tiesības un ir iesaistījies organizācijā „ Cilvēki par ētisku attieksmi pret dzīvniekiem” jeb „PETA”. 2005. gadā viņš ziedoja parakstītas bungu vālītes, lai atbalstītu PETA’s kampaņu pret „Kentucky Fried Chicken”. 2005. gada 13. oktobrī Kolins koncertēja Igaunijā – BDG Igaunijas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Pīters Rebane stāsta, ka Fils Kolins ir visdārgākais mākslinieks, kurš jebkad uzstājies Baltijas valstu koncertzālēs. Mūziķa šovs izmaksā vairāk nekā Eltona Džona vasaras koncerts Tallinas Dziesmu svētku estrādē.

Raksta Autore: Elīna Jurkāne, foto: badgreeb RECORDS

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!