‘Labdarīgais Boxing’

Kas, tavuprāt, ir Boxing Day? Vispasaules boksēšanās diena jeb sarkano, pufīgo cimdu turnīrs? Ne tuvu tam…

26. decembris ir Boxing Day, jeb kastīšu diena, lai gan tiešs tulkojums nav nepieciešams, jo Latvija neietilpst to valstu sarakstā, kurā šī diena tiek atzīmēta. Boxing Day ir oficiāla bankas darbinieku brīvdiena, kas tiek piešķirta nākamajā dienā pēc Ziemassvētkiem. Šajā dienā ir svētki bankas ierēdņiem Kanādā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Ziemeļīrijā un Anglijā, jo bankas ir slēgtas.

Boxing Day tradīcija ir diezgan sena, tās aizsākumi, domājams, meklējami jau Viduslaikos, kad šī diena sakrita ar Svētā Stefana dienu, kas ir reliģiski svētki, un bija dāvināšanas un labdarības laiks. Nosaukums radies no kastīšu jeb dāvanu dalīšanas trūcīgajiem un maznodrošinātajiem. Lielākajā daļā valstu, kurās atzīmē Boxing Day kā oficiālu brīvdienu tas ir arī iepirkšanās laiks, jo veikali piedāvā iespaidīgas atlaides.

Taču ir vēl kāda tradīcija, kas saglabājusies no Viduslaikiem, proti, šī diena tiek veltīta medībām. Acīmredzot Boxing Day ir diena, kad ir iespēja tikt pie precēm, mantām un medījuma, lai to nodotu maznodrošinātajiem- kam paveicies mazāk. Vai nav lieliska ideja?

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!