Labs gads, kas ar Goodyear sākas

Ziema ir klāt! Tiesa gan, uz to pašlaik norāda tikai divi faktori- kalendārs un auto vadītāji, kuri jau ir ‘uzvilkuši’ saviem auto ziemas riepas. Šis ir tas brīdis, kad apaļais, melnais izstrādājums tiek īpaši pētīts un tiek meklēts piemērotākais ‘gimijas čībiņu’ variants mašīnām. Tev, autovadītāj, tieši šodien tiek tas prieks uzzināt, ka 29. decembris ir pasaules slavenā Goodyear zīmola tēva Čārlza Gudjēra dzimšanas diena.

Viņš ir dzimis 1800. gadā. Gudjēru var dēvēt par gumijas vīru, jo gumija bijusi viņa apsēstība. Tiesa gan, Čārlzs neuzbūvēja milzīgo riepu impēriju, jo, patiesībā, pat neizņēma sava izgudrojuma patentu un mira nabadzībā. Bet ar savu darbu viņš ir spēris lielu soli eksperimentos ar gumiju- dzīves laikā gandrīz nepārtraukti darbojās ar to, veidojot no dažādus izstrādājumus un pārbaudot to izturību.

Kāda karsēšanas eksperimenta rezultātā, ko šobrīd pasaule zina kā vulkanizēšanu, Gudjērs atklāja maģisko savienojumu. Tā pamatā ir gumijas un sēra maisījums, kas ļauj izstrādājumam izturēt gan karstumu, gan aukstumu, un, tici vai nē, riepu izgatavošanā to izmanto vēl šodien.

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!