Latviešu mūzikas ģēnijs- Pauls

„Sens tik sens ir tas stāsts,/Sens tik sens ir tas laiks,/Pirmais skats, pirmais smaids un glāsts”. Patiesi, sens ir tas stāsts, jo 1936.gada 12. janvārī  tēva – stiklapūtēja un mātes – mājsaimnieces ģimenē dzimušais Raimonds Pauls šodien svin jau savu 76. jubileju.

Jau kopš 4 gadu vecuma izkoptā klavierspēle un talants ir ļāvuši Raimondam Paulam kļūt par latviešu izcilāko populārās mūzikas autoru, kurš radījis skaņdarbus, apvienojot dažādus stilus. Turklāt maestro komponista dotības ir augstu atzītas un novērtētas ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Līdzās jau iepriekš minētajām prasmēm, Raimonds Pauls ir darbojies arī kā aranžētājs un producents.

Maestro Paula uzvaras gājiens pretī komponēšanas un atzinības virsotnēm sākas jau esot pavisam jaunam, taču 1956.gads bija īpašs, jo Rīgas Radio tika ierakstīta viņa pirmā dziesma ar nosaukumu „Nenosūtītā vēstule”. 1968.gadā par latviešu dziesmu estrādes hitiem, kuriem mūzikas autors bija R. Pauls, kļuva Nepārmet man, Mežrozīte, Baltijas jūrai un Dziesma nenosalst. Raimonda Paula popularitāte un panākumi ar katru brīdi turpināja augt un jau 1969.gadā ar dziesmu Zilie lini maestro kļuva zināms visā PSRS teritorijā, turklāt tas bija tikai sākums. R. Paula skaņdarbi tika iemīlēti arī Maskavā, kas veicināja plašu viņa atpazīstamību un jaunu sadarbību, kas vēljoprojām saglabājusies. Ik gadu R. Pauls ir starp žūrijas locekļiem, kuri vērtē mūzikas censoņus no visas pasaules konkursā Jaunais vilnis.

1981.gadā Raimonds Pauls sāka sadarboties ar bērnu ansambli Dzeguzīte, tādējādi pierādot savu spēju un profesionalitāti pielāgoties ikvienam, jeb komponēt mūziku dažādu vecumu klausītājiem un izpildītājiem. Kopš tā laika komponists intuīcijas un zināšanu vadīts ir atklājis vairākus jaunus un vokāli spēcīgus dziedātājus.

Līdz šim Raimonds Pauls savu daiļradi ir veltījis, jeb sakomponējis mūziku, sešiem mūzikliem, trīs baletiem, vairāk kā 30 filmām un teātriem, kuriem klāt vēl jāpieskaita kora mūzika, bērnu mūzika, estrādes dziesmu cikli (vairāk nekā 500 dziesmas), džeza un instrumentālā mūzika.

Raimonds Pauls ir unikāls, dzīvespriecīgs un ģeniāls komponists, pianists, mūziķis un cilvēks, kurš radījis visiem iemīļotas un neaizmirstamas melodijas. Viņa muzikālais devums ir liels ieguvums ikvienam mūzikas cienītājam. Sumināts!

Raksta autors: Madara

You may also like...

3 Responses

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!