Latvijas goda konsulāts DĀR

Iespējams, daudzi to pat neiedomāsies, taču šī diena ir īpaša, jo 2006.gada 18.janvārī Johannesburgā tika atklāts Latvijas goda konsulāts. Šo gadījumu ar savu klātbutni pagodināja arī tā laika prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī Dienvidāfrikas amatpersonas no valdības un diplomātiskie pārstāvji.
Latvijas goda konsulātu vada profesors Hanoks Neišlos(dr. Hanoch Neishlos) , kurš ir atbildīgs par Latvijas valsts atpazīstamību Johannesburgā, kā arī viņa kompetencē ir veidot jaunus kontaktus starp abu valstu uzņēmējiem, izglītības un kultūras pārstāvjiem. Jau tolaik Vaira Vīķe-Freiberga atzina, ka konsulāts darbojas ļoti veiksmīgi, ko apliecināja sadarbības kontakti iepriekš nosauktajās sfērās.
Konsulus ieceļ ārlietu ministrs. Ieceltā persona savā zemē pilda visas konsulārās funkcijas, par to saņemot pateicību un gandarījumu, nevis atlīdzību. Goda konsula darbu var veikt gan Latvijas Republikas, gan ārvalstu pilsoņi. Lai kļūtu par goda konsulu, ir nepieciešama teicama reputācija.
Nepārprotami, ka Latvijas vārds pasaulē ir pazīstams, jo 2011.gada nogalē Latvijai ir 140 goda konsuli un 13 ģenerālkonsuli, kas apzinīgi un pēc labākās sirdsapziņas veic savus uzdevumus.

Raksta autors: Madara, foto: World Economic Forum

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!