Latvijas hokeja mūris svin jubileju

Šodien skaļu hip hip urā var saukt īsteni hokeja fani, jo tituliem bagātākais un leģendārais Latvijas hokeja vēsturē vārtsargs svin savu dzimšanas dienu! Artūrs Irbe, saukts arī par Arču un Arčiju, ir dzimis 1967. gada 2. februārī Rīgā un šogad svin pusapaļo jubileju – 45. Vai tas sola mums viņu ieraudzīt atkal uz ledus?

A. Irbes ģimenē aug divi bērni – meita Anita un dēls Atis. Aizejot no hokeja, Latvijas mūris teicis, ka ir vajadzīgs dēlam, jo viņa paša māte viņu esot audzinājusi un mācījusi būt svarīgākajos bērnu augšanas mirkļos. Šobrīd Artūrs Irbe ir vārtsargu treneris un neskopojas parādīt jaunajiem censoņiem savus trikus.

Pavisam nesenā vēsturē Artūrs Irbe iekļuva NHL dīvaināko atgadījumu, kas nesaistīti ar hokeju, topā. Vārtsargu 1994. gadā nopietni sakoda paša suns – šis notikums ieguvis 5. vietu topā. Savukārt atskatoties uz laikiem, kad mūsu Mūris spēlēja NHL, viņš bijis visīsākais vārtsargs. Jāatzīst, ka Artūrs Irbe ir tikai 1,73 metrus garš.

Lai gan Irbe nekad nav vēlējies iesaistīties politikā vai būt par kādas partijas marioneti, diezgan bieži dzirdam un lasām par viņa jaunākajiem izteikumiem vai izdarībām. Tieši pirms gada hokejists izteicās, ka Dinamo vajadzējis saukties Daugava vai kā citādāk, jo tagadējais nosaukums ir apšaubāms savas pagātnes dēļ, savukārt, Daugava būtu nacionālāks un atbilstošāks nosaukums.

Latvijas izlases sastāvā Irbe aizvadījis 64 spēles un piedalījies deviņos pasaules čempionātos, kā arī divos olimpisko spēļu turnīros. 1989. un 1990. gadā Irbe piedalījās pasaules čempionātā PSRS izlases sastāvā. Savukārt 2010. gadā Irbe tika uzņemts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē. Lai gan sabiedrībā bez vārtsarga formas, visbiežāk Irbi redzam uzvalkā, viņš atzīst, ka tas nav viņa iecienītākai tērps.

Irbe savas hokejista karjeras laikā 13 sezonas aizvadīja NHL, bez “Sharks” pārstāvot arī Dalasas “Stars”, Vankūveras “Canucks” un Karolīnas “Hurricanes” vienības. Spēlējis arī Latvijas bērzā, RASMS, Rīgas Dinamo, Kanzassitijas Blades, Lovelas Lock Monsters, Džonstaunas Chiefs, Rīgā 2000, EC Salzburg, Rīgā 20 un Nitras Plastika. 2002. gadā latvietis palīdzēja Karolīnas klubam aizkļūt līdz Stenlija kausa izcīņas finālsērijai, kurā “Hurricanes” hokejisti ar rezultātu 1-4 zaudēja Detroitas “Red Wings” komandai. Iegūt Stenlija kausu bija viens no hokejista mērķiem pirms aiziešanas no lielā sporta.

Dinija Dinija, foto: Uncleweed

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!