Laupītāja melnā velveta jāšanas tērpā

Šodien ir dzimusi leģendārā amerikāņu laupītāja – Bella Stāra (Belle Starr). Viņa piedzima 1848. gada 5. februārī, savā tēva fermā Misūrī. Viņas īstais vārds bija Maira Meibella Šērlija. Jaunībā, Bella ieguvusi izglītību privātā sieviešu akadēmijā, kur atklājusi klaviermākslas talantu. Diemžēl, ar to viņas izglītība un labā reputācija arī beidzās.

Tolaik norisinājās Amerikas Pilsoņu karš, tāpēc visa ģimene bija spiesta pārcelties uz Teksasu, kur, kā stāsta leģendas, viņi tika iepazīstināti ar Misūrī dzimušajiem bandītiem, arī tādu slavenību kā Džesiju Džeimsu. Pēc kara beigām Bella aprecējās ar savu tīņu gadu simpātīju Džimsu Rīdu un jau pēc diviem gadiem dzemdēja pirmo bērnu- meitiņu vārdā Rouzīju Lī. Drīz vien ģimene pārcēlās uz Kaliforniju, kur dzima otrais bērns, dēls Džeims Edvards. Viņas vīrs Džims Rīds iesaistījās ar daudzām noziedzīgām bandām, tādēļ drīz vien tika izdots pāra aresta orderis. Diemžēl Džimu 1874. gada augustā nogalināja, un Bella pārcēlās pie savas ģimenes Misūrī.

Pati Bella jau no bērnības ievēroja sev raksturīgo un īpatnējo gaumes izjūtu. Ģērbusie melnā, velveta jāšanas tērpā, jāja tikai uz sieviešu segliem (īpaši veidoti uz viena sāna segli), platmales, dāmu cepurēs, sānos divas pistoles un ložu jostu ap gurniem. Kā jau īstam bandītam!

Ir daudz un dažādu nostāstu par Bellas daudzajiem vīriem. Kā piemēram, Bella ir precējusies 1878. gadā ar Cole Younger, lai gan neilgi – 3 mēnešus. Beigu beigās, 1880. gada Bella aprecējās ar Cherokee Indian, nodēvēto Semu Stāru un apmetās ar visu Stāru ģimeni indiāņu teritorijā Amerikas Savienotajās Valstīs. Tur Bella apguva dažāda veida organizēšanu un plānojuma zināšānas dažādākajām zādzībām.

Vienu no Stāru ģimenes daudzajiem noziedzīgajiem atgadījumiem notika aptuveni 1883. gadā.  Bellu un Semu apsūdzēja zirgu zādzībā un izsauca uz tiesu,kur, atzīstot par vainīgiem, tos notiesāja uz 9 mēnešiem Detroitas labošanās cietumā. Ievērojot visus noteikumus un sekmīgi atsēdēžot noteikto laiku, Bellu atbrīvoja, toties Sems bijis nelabojams un tika papildus norīkots uz piespiedu darbiem.

Kādā negaidītā dienā, 1889.gada 3.februārī, divas dienas pirms viņas 41 dzimšanas dienas, Bellu nogalināja. Kā tas notika? Viņas slepkavība nekad arī netika atrisināta. Bet ir pieņemts šāds stāsts. Bellai jājot uz mājām no kaimiņiem, pēkšņi viņai uzbruka no mugurpuses. Nokrītot no viņas zirga, uzbrucējs šāvis uz viņu, lai pārliecinoties, ka Bella ir mirusi. Viņas nāvi izraisīja bises šāviens uz muguras, kaklā, plecā un sejā. Liecinieku nebija, lai apstiprinātu šo atgadījumu, kā arī nevienu tā arī neapsūdzēja viņas slepkavībā. Lai gan aizdomās tika turēts gan viņas vīrs, gan abi bērni. Līdz pat šai dienai klīst visdažādākās leģendas par Bellu Stāru.

Maruta Birša, foto paperfacets

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!