Mūsu draugs Mārtiņš Freimanis

Vai atceries to dienu, kad ziņās, internetā vai no draugiem un paziņā uzzināji, ka Mārtiņa vairs nav? Kad saprati, ka starp mums nav vairs izcilā grupas Tumsa mūziķa Mārtiņa Freimaņa, dzimuša 1977. gada 7. februārī ? Mārtiņš mūs pameta 2011. gada 27. janvārī… Šodien ir viņa dzimšanas diena. 35. dzimšanas diena. Un vairāk par visiem Mārtiņu mīlēja kāda maza četrkājaina meitene vārdā Pepe…

Tajā dienā, kad Mārtiņu aizveda uz slimnīcu likās, ka viss vēl būs labi. Viņš atgriezīsies mājās, kur es ar Tīkliņu un Pirātu vienmēr viņu gaidīsim. Un, cik nu es viņu gaidīju, es vienmēr biju visur viņam līdzi. Visos koncertos, pasākumos un arī iemīļotajā bārā ,,Pieci vilki’’, kur Mārtiņš vienkārši daudz nedomājot spēja nosēdēt dienām.

Pirms pieciem gadiem Mārtiņš mani paņēma no patversmes, un tā bija pati burvīgākā diena mana mūžā. Toreiz viss izmainījās. Visa mana dzīve ieguva jaunas krāsas un apvāršņus. Kļuvu par 1991. Gadā dibinātās grupas Tumsa oficiālo simbolu, piedalījos video klipu filmēšanā, dažbrīd biju atpazīstamāka par pašu Mārtiņu. Bet ne to es vēlējos pateikt. Mārtiņš bija pats lieliskākais un burvīgākais saimnieks, kas man jebkad ir bijis. Mīlestība bez nosacījumiem. Tik daudz prieka un patiesu mirkļu. Tik daudz pozitīvu emociju un nebeidzamu stāstu, ko varētu stāstīt stundām, ja ne pat dienām. Mārtiņš bija mana pasaule, kas vairāk par vienkāršu saimnieku, kas sagatavo bļodiņu ar ēdamo.

Un, ne tikai Pepe Mārtiņu atceras kā visu pasauli, bet arī lielākā daļa no mums.

Mārtiņš 1994. gadā kļuva par grupas ,,Tumsa’’ solistu, aizvietojot Fēliksu Ķiģeli. Grupai kopā iznāca 6 albūmi: ,,Putni’’, ,,Katram savu Atlantīdu’’, ,,Nesaprasto cilvēku zemē’’, ,,Spēlējot debesis’’, ,,1 000 000 itnekā’’, ,,Suns’’.

Dziedātājs ir piedalījies arī Eirovīzijā, komponējis dziesmas priekš Eirovīzijas, sadarbojies ar grupu Putnu Balli un daudziem latviešu māksliniekiem. Viņš ir bijis arī aktieris Liepājas teātrī, piedalījies filmu un seriālu uzņemšanā, izdevis dzejas krājumu, piedalījies šovos un pasākumos… Un miljoniem citu lietu, ar ko mēs visi atceramies Mārtiņu.

Tev ir savs stāsts par Mārtiņu? Padomā šovakar par to, noskatoties Mārtiņam veltīto koncerta ierakstu.

Agnese Agate, foto: [email protected]

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!