Nikolass Meisons- Pink Floyd no paša sākuma

Nikolass Berklijs Meisons ( Nicholas Berkeley Mason ) angļu rokmūzikas grupas ”Pink Floyd” bundzinieks, mūziķis, komponists, dziesmu autors un pat sacīkšu auto braucējs šodien atzīmē savu sešdesmit astoto jubileju.

 Dzimis 1944. gada 27. janvārī, Birmingemā, Anglijā. Pabeidzis Frensham Heights Skolu, turpināja savas mācības Vestministeras Universitatē, kur satika Rodžeru Votersu, Bobu Klousu un Ričardu Raitu 1964. gadā un izveidoja pasaules pazīstamo rokgrupu ”Pink Floyd”. Rokmūzikas grupa ”Pink Floyd” ir ieguvusi pasaules atpazīstamību ar viņu īpašo mūzikas izpildījumu, dziesmu vārdiem, kuriem parasti ir reāla nozīme, kā arī izcilo attieksmi pret saviem klausītājiem un faniem uzstāšānās laikā. Šī grupa ir viena no visu laiku veiksmīgākajiem un vairāk pārdotajiem rokmūzikas projektiem mūzikas vēsturē. Kopumā visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 210 miljoni albūmu. Īpašus panākumus un slavu grupa ieguva ar izdotajiem albūmiem ”Dark Side of the Moon” (1973), ”Wish You Were Here” (1975) un albūmu ”The Wall” (1979).

Niks ir vienīgais dalībnieks no grupas, kurš ir ņēmis dalību visos ”Pink Floyd” albūmos kā bundzinieks, vienīgais dalībnieks, kurš ir grupā kopš paša sākuma. Ierakstīts Rokenrola Slavas Zālē 1996. gadā, kā rokgrupas ”Pink Floyd” loceklis. Ir iemīlējis sacīkšu automašīnas un kolekcionē unikālus antīkus auto. Ar savu uzņēmumu ”Ten Tenths” ( Desmit Desmitdaļas ), viņš nodrošināja Maserati automašīnas sacīkšu ainai filmā ”Bright Young Things” (2003), kā arī Meisona sarkanais Ferrari Enzo bija redzams un iepazīstināts TV šovā ”Top Gear” ( Gāzi Grīdā ) Džeremija Klārksona vadībā. Pats Meisons atzīst, ka viņa visu laiku mīļākā automašīna ir Ferrari 250 GTO, un viņam pieder viena no 39 ražotajām, kuras vērtība ir starp 16 un 20 miljoniem mārciņu.

Raksta autors: Garlībs Melderis, foto : oddsock

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!