Ninas Riči smaržīgais ābols

Marija Nina Riči (Maria Nina Ricci) ir itāļu izcelsmes franču modes dizainere. Dzimusi 1883. gada 14. janvārī Itālijā. Viņa savā 87 gadus garajā mūžā ir izveidojusi stabilu un ļoti ietekmīgu modes biznesu, kas nezaudē savu vērtību arī šodien.

Jau 13 gados Marija darbojās kā mācekle vietējā šūšanas darbnīcā, bet vēlāk 20 gadus nostrādāja Raffin modes namā kā dizainere. Savu slaveno uzvārdu Marija ieguva, apprecoties ar itāļu rotaslietu meistaru Luidži Riči, un abi arī uzaudzināja dēlu Robertu, kas vēlāk mātei palīdzēja viņas pašas modes namā.

Ninas Riči modes nams tika dibināts 1932. gadā Parīzē, kad Marijai bija jau 49 gadi. Viņas dēls Roberts darbojās biznesa un finanšu jomā, kamēr viņa pati  rūpējās par apģērbu dizainiem. Marija savus tērpus darināja tieši uz manekeniem, un drīz vien viņas kolekcijas kļuva atpazīstamas, pateicoties to sievišķīgajiem un romantiskajiem elementiem, kas nav zuduši arī mūsdienās.

Pēc Otrā pasaules kara Riči dēls Roberts izdomāja kā ar modi savākt līdzekļus, lai segtu vismaz kādu daļu no kara postījumiem. Slavenajā Luvras muzejā tika izstādīti vairāk kā 150 manekeni ar slavenāko tā brīža dizaineru labākajiem tērpiem. Pēc lielajiem panākumiem Parīzē, šī izstāde apceļoja lielākās Eiropas pilsētas un pat ASV.

Mūsdienās Nina Riči brends ir vairāk pazīstams smaržu dēļ. Slavenais smaržu flakoniņš stilizēta ābola formā ir vairākkārt kopēts. Piemēram, nesen  smaržūdens Twilight veidotāji gandrīz pilnībā izmantoja to pašu dizainu. Šajā gadījumā viņi nelegāli piesavinājās divus ļoti populārus brendus – Nina Riči un vampīrfilmu Twilight.

Raksta autors: Ieva, attēls: shoptapnham

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!