Pagrīdes reperis Daddy Yankee

Populārais dziedātājs Daddy Yankee, kurš ir atzīts par vienu no vadošajiem raggaeton ( deju mūzikas regejs, kas tiek dziedāts spāņu valodā ) izpildītājiem, šodien svin savu trīsdesmit piekto jubileju.

Īstajā vārdā Ramons Luis Ajola Rodriguez ( Ramõn Luis Ayala Rodriguez ), dzimis 1977. gada 3. februārī Sanhuanā, Puerto Riko. Viņa dzimtais vārds ir Ramons, un viņam ir brālis vārdā Nomars, kas ir Ramons uzrakstīts no otra gala. Viņš sāka rakstīt dziesmas un dziedāt jau 13 gadu vecumā. Intresēs arī bija beisbola spēlēšanu un iekļūšāna profesionāļu līgā, bet pēc kājas ievainojuma viņš nevarēja staigāt pareizi, tādēļ šis sapnis izgaisa.

Vēlāk viņš pievērsās pagrīdes repam, kas vēlāk tika nodēvēts par reggaeton. Mācījies no vairākiem līdzīgiem māksliniekiem, viņš izveidoja neatkarīgu un veiksmīgu karjeru.  Pirmā lielā uzstāšanās viņam bija DJ Tony Youch albūmā. Viņš ne tikai raksta dziesmas un tās dzied, bet arī vada pats savu ierakstu studiju ar nosaukumu ”El Cartel Records”. Viņš ieguva iesauku ”El Cangri”, jo viņš bija viens no vadošajiem reggaeton žanra izpildītājiem.

2002. gadā dziedatājs izdeva savu pirmo albūmu ar nosaukumu ”El Cangri.com”, kurš nesa  milzīgus, starptautiskus panākumus. Turpinoties dziesmu, albūmu izveidei, kas nesa pasaules popularitāti, Ramons saņēma vairākas MTV Video mūzikas balvas, ir piedalījies vairāk nekā 70 albūmu izveidē, kopā ar citiem mūzikas izpildītājiem. Viņš ir arī izmēģinājis savas aktiera un producenta mākslas prasmes. Dziedātājs nevēlas apspriest savu personīgo dzīvi, bet ir publiski paudis savas sievas un bērnu nozīmi viņa dzīvē.

Daddy Yankee ir arī apbalvots ar vairākām mūzikas balvām, to skaitā balva par labāko balsi, labāko dziesmu, un labākais mākslinieks. 2006. gadā laikrakstā ”Time” viņš iekļuva top 100 to cilvēku sarakstā, kuri ir veidojuši pasauli.  Tādēļ loģiski šķiet viņa paša vārdi: ”Es labāk būtu lauvas aste nekā peles galva.”

Garlībs Melderis

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!