Par nezināmām galaktikām – Star Trek: Voyager

1966. gadā aizsāktā ‘’Star Trek’’ sāga turpinās 1987. gada 16. janvārī, kad tika pārraidīta pirmā zinātniskās fantastikas seriāla ‘’Star Trek: The Next Generation’’ sērija, kas ieguva pasaules atzītu popularitāti un ļoti daudzus apbalvojumus, kā arī kritiķu labo atzinumu un vērtējumu. ‘’Star Trek’’ ir seriāls, kas sastāv no 7 sezonām 176 epizodēs, kuras tika filmētas līdz 1994. gadam. Taču seriāla veidotāji nolēma turpināt šo aizraujošo piedzīvojuma par galaktikas neizzināmajiem ceļiem un 1995. gada 16. janvārī pārraidīja pirmo ‘’Star Trek: Voyager’’ sēriju.

Šis seriāls tika producēts 7 sezonu 172 epizodēs, no 1995. – 2001. gadam, un tas ir vienīgais ‘’Star Trek’’ sēriju turpinātājs, kurā galvenā kapteiņa lomu attēlo sieviete. Voyager bija otrais visilgāk uzņemtais seriāls no aizraujošās ‘’Star Trek’’ sāgas.
‘’Star Trek: Voyager’’ koncentrējas uz 24. gadsimta zvaigžņu kuģa Voyager (ceļotājs) piedzīvojumiem, kapteines Ketrīnas Džeinvejas vadībā. Kaut arī kuģis ir mazāks par Kirka vai Pikarda zvaigžņu kuģiem, un tā apkalpe sastāv tikai no 150 locekļiem, kuģis Voyager is bezbailīgs un apņēmības pilns, ātrs un spēcīgs, un ir spējīgs nolaisties uz planētas virsmas. Tas ir viens no visvairāk tehnoloģiski attīstītākajiem kuģiem visā Zvaigžņu flotē. Izrautam galaktikas tālākajā nostūrī, kur Federācija ir 75 gaismas gadu attālumā, Zvaigžņu flotes kuģim Voyager ir jāsadarbojas ar mužzaļo augu valstības nemierniekiem, lai atrastu ceļu mājup.

Populārais seriāls ir apbalvots ar 7 Primetime Emmy balvām, kas ir ļoti liels sasniegums līdzīgu seriālu starpā, kā arī saņēmis 18 citus nozīmīgus apbalvojumus un 56 nominācijas. Miljoniem fanu no visas pasaules jau vairākus gadu desmitus seko līdzi šiem piedzīvojumiem, kas spēj aizraut gan mazus gan lielus. Seriāls vislielāko popularitāti ir ieguvis ASV, kur ir izveidoti neskaitāmi fanu klubi. 2009.gadā uz ekrāniem parādījās Oskara apbalvotais ‘’Star Trek’’ atveidojums filmā, bet 2013. gadā mēs varam sagaidīt šīs filmas turpinājumu ar nosaukumu ‘’Untitled Star Trek Sequel’’.

Raksta autors: Garlībs, attēls : joe. ross

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!