Pirmais un pēdējais gladiators

Kamēr mūsdienu pasaule vēl palēnām mostas no Vecgada svinībām, Romas vēstures lapas pildās ar būtiskām izmaiņām kolizeja tradīcijās – 404. gada 1. janvāra pirmā gladiatoru cīņa  bija arī pēdējā zināmā cīņa cilvēces vēsturē.

Reti kurš asu izjūtu cienītājs nezina šīs asiņainā romiešu izpriecas noteikumus. Gladiators, spēcīgs vīrs, arēnā stājās pretim vai nu  otram gladiatoram, va arī uz nāvi notiesātam noziedzniekam vai bīstamam dzīvniekam. Uzvarēja stiprākais, un pretinieka likteni lēma publika balsojot.

Gladiatoru cīņu aizsākumi meklējami mirušo piemiņas ceremoniju tradīcijā. Tas ir iemesls kāpēc dalība tajās nebija spēle, bet gan obligāts pienākums vergiem un  cietumniekiem. Gladiatorus izvēlējās no vergu un notiesāto rindām, bet pastāvēja arī speciālas gladiatoru skolas, kurās šo prasmi varēja apgūt arī brīvprātīgi. Tā kā romiešu publika bija sajūsmā par šo procesu, drīz vien to pārvērta izrādē, ko vēroja tūkstošiem skatītāju. Cīņas notika arēnās, tajās bieži tika arī izspēlēti vēsturiski vai mitoloģiski notikumi, un šī izrāde varēja ilgt pat vairākas dienas.

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!