Pussimts Akselam Rouzam no Guns N’ Roses

Amerikāņu rok grupas “Guns N’ Roses” vokālistam Akselam Rouzam, kas pasaulei lika gaidīt savu jauno albumu 15 gadus, 6. februārī svin savu 50 gadu jubileju, kā arī ticis nosaukts par visu laiku labāko vokālistu, ziņo “The Independent”. Aksels Rouzs bija pasaules mēroga zvaigzne astoņdesmito gadu beigās, taču pazuda no aprites uz daudziem gadiem, parādoties 2008. gadā ar ilgi gaidīto jauno albumu “Chinese Democracy”.

Aksels Rouzs, pilnajā vārdā Viljams Brūs Beilijs (William Bruce Bailey), dzimis pilsētā Lafayette, Indiānā. Tēvs ģimeni pameta, kad Akselam vēl nebija 3 gadi. Drīzumā viņa māte apprecēja citu, no kura dzemdēja vēl 2 bērnus. Audžu tēvs ģimenē ieviesa stingru reliģisku kārtību un bieži fiziski aizskāra savu audžu dēlu Akselu. 5 gadu vecumā Aksels dziedāja korī un mācījās svētdienas skolā. Tas, ka Akselu audzināja audžu tēvs, to viņš uzzināja tikai pusaudžu gados, pēc kā arī pieņēma sev
īstā tēva uzvārdu.

Grupa “Guns N Roses” izveidojās 1985. gadā, kad divas grupas, “L.A. Guns” un “Hollywood Roses” apvienojās. Sākotnēji sastāvā bija 5 cilvēki: šodienas jubilārs solists un grupas līderis Aksels Rouzs, ritmģitārists -Izijs Stradlins, Tresijs Guns, Ole Beičs un Robs Gardners. Pēdējie trīs nosauktie ilgi grupā neuzturējās un tika aizvietoti jau pēc neilga laika. Viņus aizvietoja ģitārists -Slešs, basists -Dafs Makkeigans un bundzinieks -Stīvens Adlers. Tā arī radās ‘klasiskais’ rokgrupas sastāvs.

Pirmais albums tika izdots 1987. gadā ar nosaukumu “Appetite for Destruction”, kas sasniedza štatu topu virsotnes un padarīja grupu slavenu visā pasaulē. Bet, protams, šķiet, ka rokmūzika nav iedomājama bez narkotikām un alkohola. Viss, ko grupa dara tuvākajos gados, ir uzstāšanās un apreibinošo vielu lietošana. 1990. gadā visi apņēmušies atteikties no bīstamā dzīves veida, lai pievērstos otrā albuma izveidei. Turpmāk iekš “Guns N’ Roses” bieži mainījās grupas sastāvs un iemesls pārsvarā bija narkotikas. 2008. gadā ar izdoto jaunāko albumu “Chinese Democracy” grupas sastāvā no vecajiem vien palikuši bija tikai Aksels Rouzs un Dizijs Rīds -taustiņu instrumentālists, kurš grupai bija pievienojies 1990. gadā. Klīst baumas, ka vecākais grupas sastāvs atgriezīsies, lai vēl reizi uzstātos kopā.

Edgars Davidovičs, foto Edvill

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!