Rokmuzikants Maikls Veids Kulass

Šodien, 27. janvārī savu 43. dzimšanas dienu svin mūziķis Maikls Veids Kulass (Michael Kulas, 1969). Kanādietis Maikls  ir gan dziedātājs, gan dziesmu komponists un mūzikas producents. Viņš bija slavenās angļu  rokgrupas „James” dalībnieks no 1997.-2001. gadam. Starp citu, gan pirmajā Positivus festivālā, Salacgrīvā 2007. gadā, gan pērn, „James” bija vieni no galvenajiem festivāla viesiem.

Maikls bija grupas „James” bekvokālists un multi-instrumentālists četros  top albūmos, ieskaitot „The Best of” un „Millionaires”. Maikls ir dzimis Okvillā, Kanādā. Vēlāk viņa vecāki pārvācās uz Leikfīldu, un viņš sāka mācīties prestižajā Leikfīldas koledžas skolā. Pašlaik viņš ir mīlošs vīrs kanādiešu izcelsmes aktrisei Ketijai Griffinai un tēvs dēlam Džetam.

Līdz šim Maikls ir izlaidis 3 solo albumus. Debijas albums iznāca 1995. gadā ar nosaukumu „Mosquito”, bet kopā ar grupu „James” Maikls 2001. gadā ierakstīja albumu „Millionaires”(1999). Par šo albumu žurnāls „Qmagasine” izteicās:” Ja uz pasaules ir taisnība, tad albums „Millionaires” būs iekļauts Lielbritānijas desmitgades labāko rokmūzikas albumu sarakstā.” Maikls kā grupas „James” dalībnieks devies tūrē uz Āziju, Dienvidāfriku, Ziemeļameriku un Eiropu. Viņš spēlēja „James” arī tad, kad tā uzstājās Malaizijas sadraudzības spēlēs, ko translēja TV tiešraidē un vēroja 500 miljonu televīzijas skatītāju.

Maikla Kulasa viens dzīves posms noslēdzās 2001. gada decembrī, kad ”James” vokālists Tims Booths paziņoja, ka aiziet no grupas. Arī Maikls izlēma pamest „James” un atgriezties Kanādā, lai turpinātu strādāt pie sava otrā solo albuma un komponēja mūziku īsfilmai „Jade Love”, kas Toronto, dokumentālo filmu festivālā ieguva titulu kā „2004. gada labākā īsā dokumentālā filma”. Pašlaik viņam ir gan mīloša ģimene, gan veiksmīga karjera.

Raksta autors: Elīna Jurkāne

You may also like...

2 Responses

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!