Šarmantais spinātu fans – Orlando Blūms

Šodien britu aktieris Orlando Džonatans Blenšards Blūms svin savu 35. dzimšanas dienu, kas ir jauns atskaites punkts jauniem panākumiem viņa dzīvē.  Orlando dzimis 1977. gada 13. janvārī, Kenterberijā, Anglijā. Savu pirmo vārdu aktieris ieguvis, vecākiem iespaidojoties no 16. gadsimta komponista vārda Orlando Gibonsa (Orlando Gibbons).

Iespējams, daudziem 13. datums asociējas ar kaut ko sliktu, neveiksmīgu un šausmīgu. To gan nevarētu teikt par Orlando Blūma dzīvi. Protams, kā jau daudziem no mums, arī viņam nācies sastapties ar dažādām grūtībam un neveiksmēm dzīvē, kas uz laiku liek aizmirst par saviem sapņiem, bet tiekot tam pāri, tas padara tikai stiprāku. Līdzīgi kā Toms Krūzs, arī Orlando sirgst ar disleksijas kaiti jeb problēmu uztvert izlasīto tekstu, taču tas nebija un nav šķērslis kļūt par lielisku aktieri. Orlando Blūmu var dēvēt arī par dzimušo laimes krekliņā, jo nokrītot no trīsstāvu mājas jumta un gūstot vairākus lūzumus, ārsti prognozēja paralīzi, taču viņš spēja izveseļoties.

Pirmo reizi uz lielajiem ekrāniem Orlando Blūms parādījās 1997.gadā filmā Vailds (Wilde). Neilgā laika posmā viņš no nepazīstama mazo lomu aktiera kļuva par britu kino aprindās augsti novērtētu un cienījamu aktieri. Tas, galvenokārt, notika pateicoties Orlando neatlaidībai, degsmei un dotībām, taču jāpateicas arī filmas The Lord of the Rings režisoram Pīteram Džeksonam, kurš noticēja Orlando spējām un viņam piedāvāja atveidot elfu prinča Legolasa lomu, kas bija liels solis pretī viņa panākumiem, taču prasīja upuri, jo Orlando bija jāatsakās no veģetārieša statusa un jāatgriežas pie gaļas ēdieniem, kas bija nepieciešams filmēšanas laikā un procesā.

Pēc šīs debijas aktieris saņēma ļoti daudz piedāvājumus no citu filmu režisoriem. Orlando Blūma nākošā sekmīgā loma bija filmā  Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl, kam sekoja Parīda loma 2004. gada varoņsāgā Troy. 2005. gadā aktieris atveidoja galveno lomu filmās Elizabethtown un Kingdom of Heaven. Starp jaunākajiem kino šedevriem, Orlando Blūma aktiermeistarība apskatāma 2011. gadā iznākušajā The Three Muskateers, un šogad uz ekrāniem varēsim viņu vērot filmā The Hobbit: An Unexpected Journey.

Pateicoties savam izskatam, Orlando Blūms ik gadu tiek nosaukts to vīriešu starpā, kuriem piemīt šarms un harisma, taču viņam piemīt arī laba sirds – 2009.gadā viņš tika nosaukts par UNICEF Goodwill Ambassador (Labas gribas vēstnieku).Ārpus kino aktivitātēm Orlando Blūms ir futbola fans, precīzāk, Manchester United komandas atbalstītājs, kuram ļoti garšo spināti…

Raksta autors: Madara

You may also like...

4 Responses

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!