Sibīrijas pravietis

Vieni viņu dēvē par svēto, bet citi par netikli un šarlatānu, bet pavisam noteikti Grigorijs Rasputins ir viena no strīdīgākajām personībām pasaules vēsturē. Dzimis 1869. gada 22. janvārī Sibīrijā, bet vēlāk apceļojis Grieķiju un Jeruzalemi, kur it kā ieguvis savas dziednieka spējas. Pirmās liecības par Rasputina pārdabiskajām spējām vērojamas jau viņa bērnībā, jo viņš bez piepūles spējis identificēt zagli, kas nozaga zirgu viņa tēvam.

Tomēr, visvairāk Rasputina vārds tiek saistīts ar cara Nikolaja II ģimeni un viņa laiku Sanktpēterburgā. Cara dēlam Aleksejam bija hemofilija (pavājināta asins recēšana), bet Nikolajs II ilgi pretojās pieņemt Rasputina palīdzību, jo uzskatīja to par šarlatānu, tomēr, kad dēla veselība krasi pasliktinājās, viņš uzņēma „Sibīrijas burvi” savā galmā. Un notika brīnums! Tiklīdz Rasputins ienāca Alekseja istabā, asiņošana beidzās, un dziednieks bija pavēris savu ceļu cara rezidencē.

Alekseja māte Rasputinu uzskatīja par dievu un galminieki uzticējās dziedniekam un pat uzklausīja viņa viedokli politiskos jautājumos. Tomēr Rasputinu nevarētu saukt par „labo” dziednieku. Viņš bija netikls, rupjš daudz lietoja alkoholu, bija iniciators galma orģijām, ir liecības, ka viņš pat izvarojis sievietes. Drīz vien caru sadusmoja baumas, ka Rasputinam ir intīmas attiecības ar viņa sievu.

Daudzi Rasputinu cienīja, citi baidījās, bet vēl vairāk viņu nicināja, kas bija iemesls dziednieka slepkavībai 1916 gadā. Divus gadus iepriekš kāda sieviete jau mēģināja nodurt Rasputinu, tomēr viņš atveseļojās. Liktenīgai slepkava bija kņazs Jusupovs ar saviem palīgiem. Tikpat brīnumaina, kā viņa personība, bija arī Rasputina nāve. Sākumā viņu mēģināja noindēt, tomēr Rasputina organisms uz indi nereaģēja. Tad viņām iešāva mugurā, tomēr dziednieks piecēlās un izskrēja ārā, kur tika veikt otrs šāviens, tomēr arī tad Rasputins nesaļima, līdz viņam iesita pa galvu ar stieni. Dziednieka ķermeni ielika maisā un iemeta āliņģī. kas ir pārsteidzoši, ekspertīze parādīja, ka Rasputins mira aizrijoties no ūdens, bet indes pēdas viņa ķermenī vispār netika piefiksētas.

Raksta autors: Ieva Pastare, foto: paukrus

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!