Simply Facebook

2004.gadā tobrīd 20 gadus vecais amerikāņu datorzinātņu students Marks Zukerbergs izveido sociālās komunikācijas vietni “Facebook”.

Facebook ir sociālā tīkla tīmekļa vietne, kas tika atvērta 2004. gada 4. februārī. Brīvās piekļuves mājas lapas īpašnieks ir A/S Facebook, kuras mītne ir Palo Alto, Kalifornijā. Marks Eliots Zukerbergs (angļu: Mark Elliot Zuckerberg) dzimis 1984. gada 14. maijā Vaitplensā, Ņujorkas štatā, ASV un ir amerikāņu programmētājs, uzņēmējs un filantrops. Viņš pazīstams kā interneta tīmekļa vietnes Facebook izveidotājs un dibinātājs. Pašlaik Marks ir Facebook galvenais īpašnieks, viņam pieder 24% uzņēmuma akciju.

Facebook Marks izveidoja 2004. gadā kā privātu kompāniju kopā ar saviem klasesbiedriem Dastinu Moskovicu, Eduardo Saverinu un Krisu Hadžesu, kamēr viņi studēja Hārvarda universitātē. 2010. gadā Marks laikraksta „Time” vērtējumā tika atzīts par 2010. gada Gada cilvēku, un jau 2008. gadā viņš bija kļuvis par jaunāko miljardieri pasaulē.

2010. gadā tika uzņemta filma “Sociālais tīkls” (The Social Network) par Facebook izveidi. Mājas lapas nosaukums, kas latviešu valodā tulkojams kā “sejas grāmata”, ir pārņemts no tāda paša nosaukuma papīra grāmatām, kuras tiek izmantotas vairākās ASV koledžās, attēlojot studentu pilsētiņas kopienas dalībniekus, un pasniegtas jaunajiem studentiem, kā arī darbiniekiem, lai tie iepazītu citus studentu pilsētiņas cilvēkus.

Lietotāji var pievienoties tīkliem, kas sakārtoti pa pilsētām, darbavietām, skolām un reģioniem, sazināties ar citiem cilvēkiem. Viņi arī var pievienot draugus, sūtīt elektroniskās vēstules un publicēt ziņas par sevi. Facebook portālā ikvienam tā lietotājam ir iespējams ne tikai komunicēt ar paziņām, draugiem, bet arī spēlēt neskaitāmas spēles, tādas kā Sorority life, Mafia Wars, Pet society un FarmVille. Šīs spēles lietotājiem ļauj izveidotie savu virtuālo pasauli un virtuālo personību komunicējot ar citiem Facebook  lietotājiem.

Sociālā tīkla Facebook lietotāju skaits pasaulē 2011. gada janvārī pārsniedza 600 miljonus. Runājot par pašu Facebook, skaitļi tiešām ir iespaidīgi. Mēneša laikā Facebook 350 miljoni lietotāju apskata 200 miljardus lapu šajā portālā. Portālā esošajā mini čatā katru dienu tiek nosūtītas 1.6 miljardi ziņu un katru sekundi portālā tiek ievietotas 1.4 miljoni fotogrāfijas.

Facebook veidotājs Marks Zukerbergs šo portālu nodēvēja par „kustību” nevis portālu un piezīmēja, ka šis ir tikai uzņēmuma uzvaras gājiena sākums, nevis beigas. Ja sākumā Facebook lietotāji pārsvarā bija jaunieši, tad šobrīd portāls sāk „novecoties”, jo visstraujāk pieaug to lietotāju skaits, kas ir vecāki par 35 gadiem.

Šādi skaitļi un straujie portāla augšanas tempi parāda, ka drīzumā Facebook būs pasaulē tāda pati savdabīga „iedzīvotāju datubāze” kā Latvijā populārais portāls draugiem.lv

Elīna Jurkāne, foto marcopako , CleveredFool.com

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!