Slavenais režisors ar slēpto vārdu

Iespējams, reti kurš būs dzirdējis Stīvena Soderberga (Steven Soderbergh) vārdu, bet noteikti liela daļa noteikti ir dzierdējuši vai arī redzējuši tādas filmas, kā Erīna Brokoviča (Erin Brockovich), Satiksme (Traffic) un Velna ducis (Ocean’s Eleven). Tieši Soderbergs ir šo godalgoto filmu režisors un par Satiksmi saņēmis arī Oskara balvu.

Šodien, 14. janvārī, viņam aprit 49 gadi, un šo gadu laikā amerikāņu režisors guvis ne tikai vairākas prestižas godalgas, bet arī kritiķu atzinību. Tomēr, viņa vārda nezināšana nevarētu būt nekāds pārsteigums, jo Soderbergs ir iecienījis nelikt savu vārdu filmu titros, jo nevēlas sevi padarīt par brendu.

Tā vietā, lai stātos prestižās augstskolās, Soderbetrgs pēc vidusskolas devās laimes meklējumos uz Holivudu un piestrādāja kā ārštata filmu montētājs. Plašākas sabiedrības uzmanību viņš ieguva, kad režisēja rokgrupas Yes koncertvideo 1985. gadā, par kuru  ieguva Grammy nomināciju.
26 gadu vecumā Soderbergs bija jaunākais režisors Kannu kinofestivāla vēsturē, kas ieguva balvu par filmu Sex, Lies and Videotape, kuras scenārijs tapa tikai 8 dienu laikā.
Soderberga kontā ir 25 filmas, bet viņš ir arī darbojies daudzu filmu tapšanā kā scenāriju autors, montētājs un producents.

Raksta autors: Ieva, attēla autors: christopherarte

You may also like...

2 Responses

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!