Spārnotā mūza ar atomu rokās

Emmy balva ir ASV pasniegta televīzijas raidījumu balva, un tiek uzskatīta par līdzvērtīgu Oskara balvai, ko pasniedz par ieguldījumiem kino mākslā, un Grammy balvai par ieguldījumiem mūzikā. Pirmā Emmy balva tika pasniegta 1949. gada 25. janvārī Losandželosā, un to saņēma 20 gadus vecā vēderrunātāja Širlija Dinsdeila (Shirley Dinsdale) nominācijā „ievērojamākā televīzijas personība”.

Sākumā katru gadu notika tikai viena Emmy balvu pasniegšanas ceremonija, bet sākot no 1974. gada, Emmy balvu pasniegšanas ceremonija tika dalīta. Kā pirmā bija „Dienas Emmy balva”, kuru pasniedza par televīzijas raidījumiem, kurus rādīja pa dienu, vēlāk pievienojās „Starptautiskā Emmy balva” un „Primetime Emmy balva”, kuru pasniedza TV raidījumiem, kurus rāda visskatītākajā laikā – vakarpusē. Vēlāk Emmy ceremoniju rindai pievienojās arī „Sporta Emmy”, „Ziņu un dokumentālo filmu Emmy”, „Tehnoloģiju un inženieru Emmy” un pat „Studentu Emmy”. Turklāt, tās vēl nav visas Emmy apbalvošanas ceremonijas. Jāpiemin, ka katrai no šīm ceremonijām ir pavisam cita balsošanas un vērtēšanas sistēma, cits norises laiks un vieta, kā arī nominācijas.

„Kino akadēmijas balvai” ir sava statuete – Oskars – tāpat arī Emmy ir sava figūriņa. Emmy statuetē attēlota sieviete ar spārniem, kas tur atomu. Spārni prezentē mākslas mūzu, bet atoms zinātnes elektronu. Šī statuete tika izraudzīta starp 47 priekšlikumiem, un tās autors ir Luiss Makmanuss (Louis McManus), kas sievietes tēlu darināja, izmantojot savu sievu par modeli. Šī statuete tiek izlieta no zelta, sudraba, niķeļa un vara.

Visvairāk Emmy (kopā 19) kā individuāla persona ir ieguvis Džeimss Lī Brūks (James L. Brooks), 9 no tām par populāro animāciju seriālu Simpsoni. TV šovs ar vislielāko nomināciju skaitu ir „Ātrā palīdzība ER”. Amerikāņu ziepju opera „Dinastija” (Dynasty) tika nominēta 24 reizes, un visas reizes arī zaudēja.

Raksta autors: Ieva Pastare, foto: Alan Light

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!