Superwoman Alicia

Šodien, 25. janvārī, savu 31. dzimšanas dienu svin dziedātāja, dziesmu autore, producente un aktrise Ališa Kīza (Alicia Augello Cook). Mūziķe aktīvi darbojas arī labdarībā. Ališa dzimusi Ņujorkā kā vienīgais bērns itāļu, īru un skotu izcelsmes aktrises Terēzas Augello un afroamerikāņu izcelsmes stjuarta Kreiga Kuka ģimenē. Ališa vienmēr lepojusies ar to, ka nāk no divām dažādām kultūrām. To ietekme jūtama arī viņas mūzikā.

Jau 4 gadu vecumā Ališa piedalījās TV šovā The Cosby Show pidžamu ballītes epizodē. Bērnībā Ališas māte, kura viņu uzaudzināja viena, viņu sūtīja uz mūzikas un ideju nodarbībām. 7 gadu vecumā Ališa sāka apgūt klavierspēli. Šis mūzikas instruments bieži dzirdams Ališas mūzikā. Vēlāk dziedāja korī un jau 14 gadu vecumā sāka rakstīt pati savas dziesmas.

Ališa Kīza ir iedziedājusi 1997. gada filmas Vīri melnā (Man In Black) skaņu celiņu Dah Dee Dah (Sexy Thing), kā arī ir tā līdzautore. Šī bija Ališas pirmā profesionāli ierakstītā dziesma, taču kā singls tā netika izdota.

2001. gada Ališa Kīza laida klajā savu pirmo studijas albumu Songs In A Minor, kļūstot par gada labāk pārdoto jauno mūziķi. ASV tika pārdoti 6,2 miljoni albuma kopiju, un tas ieguva platīna diska statusu, bet visā pasaulē tika pārdoti 12 miljoni kopiju. Albums dziedātājai atnesa piecus Grammy apbalvojumus. Ališa kļuva par otro solo mākslinieci, kam izdevies vienā Grammy ceremonijā iegūt 5 apbalvojumus. Singls Fallin` tika atzīts par labāko gada R&B dziesmu, saņēma nomināciju Gada ieraksts un noturējās sešas nedēļas Billboard Hot 100 1. vietā.

Arī nākamie albumi turpināja gūt panākumus, bet pie tā Ališa Kīza nav gatava apstāties. Dziedātāja Ņujorkā atvēra ierakstu studiju The Oven Studios, piedalījās bērnu animācijas seriālā The Backyardigans un debitēja kā aktrise kriminālfilmā Smokin’ Aces.

2010. gads Ališas dzīvē ir īpašs ar to, ka dziedātāja salaulājās ar producentu un hip hopa izpildītāju Swizz Beatz jeb Kašimu Dīnu un pasaulē ieradās viņu dēliņš Edžipts Dudu Dīns. Par mātes lomu Ališa ir sajūsmā. Kādā MTV intervijā Ališa atzinusi, ka viņas dzīvē ir tik daudz prieka un jautrības kā vēl nekad un ka viņa ir radīta būt par mammu. Pārmaiņas dziedātājas personīgajā dzīvē ir palīdzējušās arī radošajai darbībai – daudz jaunas idejas, vairāk radošuma un pārliecības par to, ko dara.

Ališa Kīza ir viena no spilgtākajām personībām mūsdienu mūzikā. Savu popularitāti dziedātāja iemantojusi ar tādiem lieliskiem hītiem kā Fallin`, If I Ain’t Got You, Karma, Superwoman, No One, Un-Thinkable (I’m Ready), Try Sleeping with a Broken Heart un Empire State of Mind. Gaidīsim jaunus muzikālus pārsteigumus!

Raksta autors: Nelda Otvare, foto: Jennifer Su

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!