Tavā datorā – piektdiena, trīspadsmitais

Piektdiena, 13. janvāris. Šis datums tiek piedzīvots vidēji no vienas līdz trīs reizēm gadā. Māņticībā tas nozīmē, ka šī diena būs neveiksmīga, bet pētījumā Nīderlandē ir pierādīts, ka tieši 13. piektdienā notiek vismazāk negadījumu. Tas tādēļ, ka vairums cilvēku baidās no šī datuma un sadzīvē ir uzmanīgāki. Patiesībā, ja mēnesis sākas ar svētdienu, tad tiks piedzīvota šī interesantā diena.

1989. gada 13. janvārī Anglijā piektdiena 13. iekļuva datoros… ? Tika palaists datorvīruss ar nosaukumu ”Friday the 13th” (‘’Piektdiena, 13.’’), uzbrūkot IBM (daudznacionāla datoru tehnoloģiju un konsultāciju koporācijai), šis vīruss inficēja vairākus simtus datoru, izdzēšot programmu failus un radot ļoti lielas bažas. Tas notika laikā, kad liela mēroga datoru vīrusi bija relatīvi jauns drauds- pašā digitālā laikmeta sākumā (pirms pastāvēja antivīrusi un citas aizsardzības progammas), tas bija ļoti vērienīgs notikums, kas izraisija masu histēriju.

 Pirmajā intervijā pēc sistēmas sabrukšanas Alans Zālamans (Alan Solomon), S&S Enterprises (datu atgūšanas centrs) rīkotājdirektors, sacīja, ka šis, iespējams, ir pavisam jauna veida vīruss, un tas ir vairākkārt palēlinājis IBM ražoto datoru darbību. Zālamans teica:,, Centrāles telefona līnijas tika pārslogotas no to uzņēmumu un privātpersonu zvaniem, kuru datori bija sagrauti vīrusa iespaidā. Simtiem cilvēku, ieskaitot lielus uzņēmumus ar vairāk kā 400 datoriem, ir zvanījuši mums ar sūdzībām par viņu problēmām, tas ir liels risks.”

Divdesmit gadus vēlāk, kamēr citi uzņēmumi ir radījuši sistēmas, kas ir praktiski imūnas pret vīrusiem, Microsoft (operētājsistēma) joprojām nav spējusi izstrādāt risinājumu, lai novērstu viņu sistēmu inficēšanas iespēju. Tāpēc esam uzmanīgi un rūpējamies par saviem datoriem, lai tie nesaķer visādas trīspadsmitās piektdienas!

Raksta autors: Garlībs

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!