Tu un Es un Aija Andrejeva

Aija Andrejeva, zināma arī kā Aisha, šodien atzīmē savu 26. dzimšanas dienu. Mūziķe dzimusi 1986.gada 16. janvārī Ogrē. Viņas muzikālais talants noteikti ir mantots no tēva, rokgrupas Opus Pro solista Oļega Andrejeva, kura pseidonīms ir Alex.

Savas muzikālās dotības Aija kopš 10 gadu vecuma papildināja Lielvārdes mūzikas skolā, kur apguva flautas spēli un klavierspēli. Jau bērnībā viņa pierādīja, ka ir spējīga konkurēt ar citiem brīnumbērniem, to apliecināja iegūtā 2.vieta konkursā Cālis`91. Tas bija tikai sākums, jo Aija turpināja virzīties uz priekšu un jau 12 gadu vecumā viņa uzvarēja Jauno diriģentu parādē, kas viņai ļāva 2002.gadā diriģēt pūtēju orķestri Sirius tā 5 gadu jubilejas koncertā.

Plašākā sabiedrībā Aija jeb Aisha kļuva pazīstama, pateicoties 2004.gada realitātes šovam Fabrikas muzikālais teātris, kur viņa izcīnīja pirmo vietu. Tas viņai ļāva ielauzties Latvijas mūzikas aprindās. Šai meitenei bija potenciāls, ko pamanīja un atzinīgi novērtēja arī Raimonds Pauls.

Aijas muzikālie pirmsākumi nepārprotami asociējas arī ar dziesmu ”Tu un Es”, ko viņa izpildīja kopā ar savu tēvu. Jau 2004.gadā Aija tika atzīta par Gada labāko solisti, kas pavēra jaunas iespējas mūzikas pasaulē. 2005.gadā talantīgā māksliniece tika izvēlēta galvenās lomas –  Dorotejas atveidošanai Dailes teātra uzvedumā Burvis no Oza zemes, kas ļāva pakāpties vēl augstāk savā profesionalitātē.

2005.gads aizritēja sadarbojoties ar grupu Credo, kurai vasarā bija koncertturneja. Savukārt, 2006.gadā tika izdots Aijas pirmais albums, kas tika ierakstīts kopā ar Opus Pro. 2007. un 2008.gadā jaunā mūziķe piedalās Latvijā rīkotajos šovos un konkursos, LNT šovā Divas zvaigznes un Eirovīzijas dziesmu atlasē, kur iegūst 2.vietu. Tāpat 2008.gadā Aija ņēma dalību TV 3 šovā Dejo ar zvaigzni 2. Šis gads ir ļoti veiksmīgs, jo iznāk Aishas solo albums Viss kārtībā, mincīt. Tam 2009.gadā seko trešais albums- Dvēselīte.  Mūziķes triumfa brīdis bija 2010.gadā, kad viņa tika izvirzīta pārstāvēt Latviju Eirovīzijas Dziesmu starptautiskajā konkursā Oslo, taču diemžēl rezultāti izplika. Galvenais, ka Aija guva starptautisku pieredzi. 2010.gads ir zīmīgs arī ar to, ka pseidonīms Aisha vairs netiek lietots, pastāv tikai un vienīgi Aija Andrejeva.

Jaunā mūziķe turpina veiksmīgi darboties mūzikas jomā un ir pievērsusies pie savu dziesmu rakstīšanas, no kurām zināmākās ir Kamoliņš un Kafijas pauze, kas izpelnījušās klausītāju simpātijas. Jaunākais no Aijas sniegumiem ir dziesma ar nosaukumu Pali, ko viņa izpilda kopā ar Normundu Pauniņu.

Raksta autors: Madara, attēls: suelene couto

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!