Uzspēlēsim golfu? Varbūt uz Mēness?

Visi zina pirmo cilvēku kosmosā, bet otro? Alans Šepards (Alan Bartlett Shepard) bija ASV pirmais kosmosā lidojošais astronauts un otrais, kurš bija kosmosā. Tā šodien arī aprit 41 gads, kopš uz Zemes dabiskā pavadoņa ir spēlēts golfs. Teiksi- nereāli?

1971. gada 6. februārī Apollo 14 misijas laikā Alans Šepards, pastaigājoties pa Mēness virsmu, izlēma uzspēlēt golfu. Spēlētās bumbiņas joprojām atrodoties uz Mēness. Informācija par šo ”spēli” un bumbiņu daudzumu ir neskaidra, tāpēc nav īsti skaidrs, vai tika izspēlētas 2 vai pat 3 bumbiņas. Viena no bumbiņām tikta raidīta tuvējā krāterī, bet otrā aizlidojusi 400 metru tālumā. Slavenā Šeparda nūja glabājas ASV Golfa federācijas muzejā.

Alans Šepards dzimis 1923. gada 18. novembrī. Šepards vienmēr interesējies par lidošanu. Pabeidza ASV Jūras kara flotes akadēmiju un kļuva par lidotāju. Viņš turpināja mācības un lidošanu, bet ar to viņam nepietika. 1959. gadā Šepards pieteicās uz jaunizveidotās Nacionālās aeronautikas un kosmosa aģentūras kosmisko lidojumu programmu. Viņš tika iekļauts 7 Mercury astronautgrupā. Daudz netrūka, lai tieši viņš būtu pirmais cilvēks kosmosā, jo viņa lidojums bija paredzēts 1960. gada oktobrī. Tas tika atlikts, tāpēc PSRS pārstāvis Juris Gagarins 1961. gada 12. aprīlī viņu apsteidza.

1964. gadā Šepardam tikai diagnosticēta Menjēra slimība, kuru izraisa šķidruma spiediens iekšējā ausī un tā izpaužas kā reiboņi un dezorientācija. Šepards tika atstādināts no lidojumiem, bet viņš ar to nebija mierā, un pēc 5 gadiem atkal nokļuva lidotāju listē jau izveseļojies no slimības ar jaunu ārstēšanās metodi. 1998. gada 21. jūlijā viņš mira no leikēmijas.

Dinija Dinija, foto dingopup

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!