Vai zināji, ka Šakira bija brīnumbērns?

   Pasaulē vienai no populārākajām popmūzikas izpildītājām -Šakirai šodien paliek 35! Pilnajā vārdā Šakira Izabella Mebaraka Ripolla (Shakira Isabel Mebarak) dzimusi 1977. gadā Barranklijā, Kolumbijā.

Kā izrādās, vēderdejas, kuras šodien redzam viņas mūzikas video klipos, bija jau bērnības talants un jau skolas gados Šakira demonstrēja savas vokālās dotības un dejas prasmi. Vārdu Šakira viņas vecāki iedeva pēc vecmāmiņas ieteikuma, tas arābu valodā nozīmē “Dieva žēlastības sieviete”, bet hindi valodā tulkojams kā “Gaismas dieviete”.

Gribi tici, gribi nē, bet jau 18 mēnešu vecumā Šakira zināja alfabētu un 3 gadu vecumā prata gan lasīt gan rakstīt, pēc gada sāka rakstīt arī dzejoļus. Pēc speciālu eksāmenu veikšanas 5 gadu vecumā, speciālisti atzina Šakiru par brīnumbērnu. Neskatoties uz to, ka 8 gadu vecumā viņa sarakstīja jau savu pirmo dziesmu, viņas brīnumbērnu statuss neietekmēja viņas bērnību, bet ja ietekmēja, tad tikai pozitīvi, jo spēlējot spēles ar kaimiņ bērniem, Šakira prata sevi nostādīt līderes lomā. Meitene bija ne vien talantīga, bet arī ļoti skaista, par to liecina uzvara skaistumkonkursā “Atlantijas bērns”. 13 gadu vecumā ar savu vokālo talantu viņa šokēja ierakstu kompāniju “Sony Music” un drīz vien klajā nāca viņas pirmais albums “Magia”.

Dziedātāja mūs iepriecina ar 6 viņas studijas albumiem un pēdējais ar tāda paša nosaukuma dziesmu “She Wolf” un tās videoklipu, kas iekš youtube.com kļuva par gada sensāciju ar vairāk nekā 35 miljonu skatījumu reižu, kur viņa pārvēršas par vilceni un seksuāli agresīvā manierē dejo dzelzs būrī. Šakira 09.11.2011 datumā saņēma arī savu zvaigzni Holivudas Slavas alejā, ceremonijā veltot šādu runu: “Es vēlos to veltīt ASV latīņamerikāņu kopienai, kas nenogurusi strādā un sapņo, un sapņo, un strādā katru dienu, lai šo valsti padarītu labāku”. Respektēsim dziedātāju arī ar to, ka viņa atbalsta nelegālo mūzikas failu apmaiņu internetā. Intervijā “Sky News” sakot: “Man patīk tas, kas notiek, jo es jūtos tuvāka saviem faniem un cilvēkiem, kam patīk mūzika. Savā ziņā tā ir mūzikas demokratizācija. Un mūzika ir dāvana. Tai vajadzētu būt dāvanai.”

Edgars Davidovičs, foto: kindofadraag

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!