Vārtu valdnieks Hašeks

Leģendārais čehu hokejists Dominiks Hašeks ( Dominik Hašek ) šodien svin savu čētrdesmit septīto jubileju. Viņš ir dzimis 1965. gada 29. janvārī, Pardubicē, Čehoslovākijā. Sasniedzis 6 gadu vecumu, Dominiks piedalījās hokeja spēlē ar 9 gadīgajiem, jo viņiem nebija vārtsarga, bet tajā pašā laikā viņš esot iemīlējies hokeja spēlē. Kopš tā brīža viņš ir pievērsies sava mērķa sasniegšanai kā profesionāls hokeja spēlētājs. 1980. gadā Hašeks pievienojās labākajā hokeja līgā visā valstī – Čehoslovākijas Extralīgā. 16 gadu vecumā viņš kļuva par jaunāko hokeja spēlētāju pasaules vēsturē, kurš spēlē profesionāļu līmenī.

Līdz 1990. gadam, Dominiks spēlēja Čehoslovākijas hokeja klubos HC Pardubice un HC Jihlava. Viņš tika nosaukts par top spēlētāju Čehoslavākijas Ekstralīgā 1987.,1989. un 1990. gadā saņēma apbalvojumu kā ”Gada Labākais Vārtsargs” četrus gadus pēc kārtas. NHL ( Nacionālā Hokeja Līga ) ieinteresējās par viņu, bet ļāva Hašekam aizbraukt uz ASV, tikai pēc komunistu likuma beigām, kad padomju bloka valstu robežas atvērās, un Dominiks ieguva iespēju parādīt savas prasmes NHL. Amerikāņa karjeras aizsākums viņām bija ar Indianapolisas Ice komandu IHL (Internacioālā Hokeja Līga, kas sagatavo spēlētājus NHL ), kur viņš nospēlēja 2 sezonas. Beidzot sagaidījis savu iespēju, viņš spēlēja komandā ar nosaukumu Chicago ‘Black Hawk’ un karjera aizsākās.

Savas profesionāļa karjeras laikā viņš ir pārstāvējis vēl tādus NHL klubus kā Bufalo ‘Sabres’, Otavas ‘Senators’ un Detroitas ‘Red Wings’. Visilgāko karjeras daļu Hašeks aizvadīja Bufalo ‘Sabres’ komandā, kas ilga 9 sezonas, šajā laikā viņš ieguva vairāk kā 25 rekordus, tostarp visvairāk pilna laika nospēlētās spēles, uzvaras, aizsargātie vārti un mazāk ielaistie vārti pret vidējo rādītāju. Viņš ir arī uzstādījis vairākus NHL rekordus kā visvairāk nosargāto vārtu pret procentiem (922), visvairāk nospēlētās spēles kā vārtsargs no Eiropas (694), visvairāk uzvarētās spēles (389) un ļoti daudzus citus rekordus, kas pārsteidza netikai spēlētājus, bet arī pasauli ar savu talantu kā viens no labākajiem hokeja vārtsargiem pasaules vēsturē, ne jau velti Hašeks ir ieguvis iesauku kā The Dominator (Valdītājs).

Raksta autors: Garlībs Melderis, foto: moonlightbulb

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!