Vasarīgais Dzintars Čīča

Vējš, kas jūras vējš
Mums smiltis pēdas dzēš
Vējš, kas viļņus plēš
Mūs aiznes vasarā

Vai kāds atceras mazo, 10 gadīgo puiku Dzintaru Čīču, kurš pārstāvēja Latviju Starptautiskajā Bērnu Eirovīzijas konkursā 2003. gadā, ar  tik seno, bet neaizmirsto dziesmu “Tu esi vasarā”? Paskrēja 8 gadi un šis kādreizējais mazais Čīča svin savu jau astoņpadsmito gadu dzimšanas dienu!

Dzintars ir dzimis 1993. gada 28. janvārī Sabilē. Viņš ģimenē auga kopā ar māsu. Eirovīzijas laikā Dzintars mācījās Sabiles vidusskolā 4. klasītē. Bērnības brīvo laiku viņš pavadīja spēlējot futbolu un trenējoties karatē, kā arī aizrāvās ar dziedāšanu, kas spēlēja lielāko lomu viņa dzīvē.

Pirmie Čīčas dziedāšanas panākumi parādījās 2002. gadā konkursā “Jaunās zvaigznes”, kur Dzintars izcīnīja 1. vietu. Pēc tam piedalījās konkursā “Putnu bērni”, tad sekoja Bērnu Eirovīzija Dānijā, kurā Dzintars ierindojās 9. vietā. Dzintara debijas albums “Nāc un dziedi” ar 12 dziesmām nāca klajā 2003. gada novembrī, sadarbībā ar “Mikrofona ieraksti”. Pašlaik jaunais dziedātājs ir bijis koru karu dalībnieks un pat komandas vadītājs un viņš priecē savus klausītājus ar koncertprogrammu “Atkal kopā”, kur viņš uzstājas ar “Koru karu” mūziķi Kasparu Antesu, izpildot solo dziesmas.

Aktīvi apmeklējot sporta zāli un piedaloties boksa un kikboksa pulciņā, Čīča ir ieguvis arī autovadītāja apliecību un dziedot nopelnījis auto. Intervijā esot teicis: “Nodarboties ar boksu gribēju jau bērnībā, bet nekad nebija laika- gāju mūzikas skolā, spēlēju basketbolu un futbolu”. Iestājoties Talsu sportu klubā “Zīmols” Čīča ir jau piedalījies pirmajos mačos. Par to Talsos vēstījušas lielas afišas, uz kurām rakstīts: “Brooom drosmes rings. Dzintara Čīčas debija boksa ringā”. Boksa sakarā prātots, ka Čīča varētu tikties vienā ringā ar mūsu Latvijas slaveno reperi Gacho, taču nodoms atlikts svara un meistarības nesamērības dēļ. “Salīdzinājumā ar Gacho esmu absolūts iesācējs un nepavisam neesmu gatavs pievērsties repam,” par nesaderību joko Dzintars Čīča.

Raksta autors: Edgars Davidovičs, foto: Horia Varlan

You may also like...

3 Responses

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!