Vēl viens valdzinošs brits Kristians Beils

Slavenais angļu aktieris Kristians Čārlzs Filips Beils ( Christian Charles Philip Bale ), šodien svin savu trīsdesmit astoņu gadu jubileju.

Dzimis 1974. gada 30. janvārī, Velsā, Apvienotajā Karalistē. Uzaudzis ģimenē, kurā tēvs bija aviolīniju pilots, bet māte bija cirka aktrise. Darba dēļ, ģimenei bija spiesta bieži mainīt dzīvesvietu, kas bija no Anglijas un Portugāles līdz pašai Kalifornijai, ASV. Jau vectēvs aizsāka aktiera karjeru ģimenē, kas piesaistīja vairumu no ģimenes iet viņa pēdās. Kristians savu karjeru aizsāka jau 9 gadu vecumā, kad viņa loma bija TV reklāmā par Pac-Man brokastu pārslām. Bet savu pirmo lielo lomu viņš izcīnīja, kad bija jāsacenšas ar 4000 zēniem, kuri pretendēja uz lomu Stīvena Spīlberga drāmā ”Empire of the Sun” (1987).

Beila kareja turpinājās ar lielu izaugsmi, kas viņam deva iespēju parādīt sevi no labās puses kā aktieris, kuram neviena loma nav neiespējama un par mazu. Lai to pierādītu, viņš ir piedalījies dažādu  žanru filmās, sākot no kara drāmām, vesterniem, mūzikliem, līdz pat satraucošiem psiholoģiskiem trilleriem.

Pēc viņa lieliski atveidotās lomas par psihopātisku sērijveida slepkavu filmā ”American Psycho” (2000), Kristians ieguva milzu popularitāti, ne tikai kā aktieris, bet arī kā cilvēks, kurš spēj būt atjautīgs un emocionāls vienlaikus. Viņš iekaroja vairākus topus kā seksīgākais aktieris vadošajā lomā, visatjautīgākais cilvēks izklaides biznesā un daudzas citas topu virsotnes, kas pārsteidza ne tikai kino kritiķus, bet arī pasauli.

Ir piedalījies filmās, kuras ir ieguvušas augstus novērtējumus, balvas un nominācijas filmās kā ”Batman Begins” (2005), ”The Prestige” (2006), ”3:10 to Yuma” (2007), ”The Dark Knight” (2008), protams, neaizmirstamā filmā ”The Fighter” (2010), kurā Beils ieguva Oskara balvu kā labākais otrā plāna aktieris. Šobrīd piedalās filmā ”The Dark Knight Rises”, kas ir turpinājums filmām, kurās Kristians attēlo Betmenu. Šī filma solās būt noslēdzošā daļa, kā arī piepildīta grandioziem specefektiem un neatkārtojamu aktiermākslu.

Biogrāfisku filma par Beilu, šķiet, mums neredzēt, jo Beils ir teicis: ” Es nevēlētos, lai kāds uzņem filmu par manu dzīvi. Es būtu studijā katru dienu un teiktu, viņi to stāsta nepareizi.” Tādēļ jāturpina baudīt viņa talants, attēlojot citu dzīves.

Raksta autors: Garlībs Melderis, foto: ewanjudecolinchristian

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!