Viņš tic, ka var lidot

8. janvārī amerikāņu dziedātājs, dziesmu rakstnieks un producents Roberts Silvestrs Kellijs (Robert Sylvester Kelly), plašāk pazīstams kā R. Kelly, svin savu četrdesmit piekto jubileju.

R. Kelly ir dzimis 1967. gadā Čikāgā, Ilinosas štatā. Viņš iesāka savu karjeru grupā Public Announcement. Viņa mūziku bieži raksturoja kā garīgi iedvesmojošu un pat ļoti seksuālu. Turpinoties karjerai, sarakstījis vairākas satriecošas dziesmas, piemēram, I Believe I Can Fly filmai Space Jam (1996) un dziesmu World’s Greatest par godu 1996. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Atlantā, Džordžijā.

Savas karjeras laikā R. Kelley ir iedvesmojis ļoti daudzus dziedātājus un māksliniekus. Bet, lai gūtu lielākus panākums, viņš ir sadarbojies ar dažādiem pasaulē pazīstamiem mūziķiem, piemēram, Selīnu Dionu, Maiklu Džeksonu, Vitniju Hjūstoni, Dženiferu Lopesu (Céline Dion, Michael Jackson, Whitney Houston, Jennifer Lopez) un ļoti daudz citiem mūziķiem.

2011. gada žurnālā Billboard marta numurā mūziķis atzīts par veiksmīgāko R&B mākslinieku pēdējo 25 gadu laikā, jo ir pārdevis vairāk kā 150 miljonu ierakstu visā pasaulē.

Attēlu autors: andrew steinmentz

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!