Visente atrod Brazīliju

1462. gadā dzimušais  spānis, Visente Janjess Pinsons, 1500. gada 26. janvārī, kuģojot pa Dienvidamerikas piekrasti, nokļūst mežonīgās upes Amazones straumē un tiek izskalots zemes krastos, kuru pašlaik mēs saucam par Brazīliju. Pateicoties vētrai un Amazones ūdeņiem, Visente kļūst par pirmo eiropieti, kurš atklājis Brazīliju.

Pinsons dzimis Spānijā,  Atlantijas piekrastē, Palos de la Frontera. Precīzs viņa dzimšanas gads nav zināms, bet vēsturnieki min, ka tas varētu būt 1462.gads.  Visente Janjess Pinsons bija kuģa „Nina” kapteinis laikā no 1477.– 1479. gadam. Viņš bija precējies divas reizes– vispirms ar Teresu Rodrigesu, ar kuru viņam ir divas meitas (Ana Rodrigesa un Joana Gonzalesa) un pēc tam, iespējams, 1509. gadā ar Anu Trujillo.

Visente Janjess Pinsons bija Martina Pinsona un Majoras Visentes jaunākais dēls. Visi trīs brāļi pasaulē pazīstami kā „Pinsona brāļi”, kuri bija jūrnieki un zvejnieki. Brāļi piedalījās arī Kristofera Kolumba pirmajā ceļojumā uz „Jauno Pasauli”, ko pēc tam pārdēvēja par Ameriku. Pēc dalības Kolumba ceļojumos, Visente ar brāli, Martinu Alonso, devās ekspedīcijās uz Ameriku un vienā no tām, iekļūstot straujās un mežonīgās upes Amazones straumē, viņi atklāja Brazīliju.

Pēc 5 gadiem Visente Janjess Pinsons tika iecelts par Puertoriko gubernatoru. 1506. Gadā viņš atgriezās Karību jūrā, lai meklētu pāreju uz Kluso okeānu un pētītu visu Centrālamerikas un Karību jūras krastu, Jukatana pussalā. Saskaņā ar hroniku Visente Janjess Pinsons miris 1514. gadā aptuveni septembra beigās. Nav precīzi zināms, kur viņš ir apglabāts, bet klīst baumas, ka kaut kur Triānas kapos.

Raksta autors- Elīna Jurkāne, foto: Rio de Janeiro by Germania Rodriguez

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!