Žerārs Depardjē

Žerārs Ksavjērs Marsels Depardjē (Gérard Xavier Marcel Depardieu) dzimis 1948. gada 27. decembrī  Šatoro (Châteauroux) pilsētā Francijā.

Pārsteidzoši uzzināt, ka inteliģentajam un šarmantajam aktierim, kurš pašlaik brīvi pārvalda gan angļu, gan itāļu valodu, 13 gados tik ļoti nepatikusi skola, ka viņš to pameta pavisam. 16 gadu vecumā Žerārs devās uz Parīzi, kur iestājās deju skolā pie skolotāja Žana Lorenta Košē. Savas karjeras sākumā aktieris strādājis “Cafe de la Gare” teātrī.

Viņa pirmā nozīmīgā loma bija filmā Les Valseuses 1974. gadā. Ar šo filmu Žerārs Depardjē kļuva slavens Francijā un pēc tam tik turpināja savu slavas gājienu uz augšu.

Žerārs Depardjē ir pazīstams vairāk kā komēdijās spēlējošs aktieris piemēram, komiskajā Obeliska tēlā. Bet arī nopietnu lomu atveidošana viņam izdodas izcili labi un interesanti. Vinš ir saņēmis Goda Leģionāra ordeni un Cēzara balvu. Tāpat arī ieguvis vairākus nozīmīgus apbalvojumus ārpus Eiropas: par lomu filmā “Sirano de Beržeraks” (Cyrano de Bergerac) – Amerikas Kinoakadēmijas balvas nomināciju un par lomu filmā “Zaļā karte” (Green Card) — Zelta Globusa balvu.

Bet Žerārs Depardjē neapstājas tikai pie veiksmīgās aktiera karjeras. Viņš spēs ieteikt labākās vīna šķirnes un pastāstīt par ideāliem apstākļiem labai vīnogu ražai. Tas ir, viņš ir licenzēts vīndaris un vīnogulāju īpašnieks Francijā, Itālijā, Marokā un Alžīrijā.  Depardjē ir līdzīpašnieks “Condrieu” vīna darītavai… Daudzpusīga personība!

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!