Zigijs, Deivids un hameleons

1947.gada 8.janvārī dzimis angļu mūziķis Deivids Bovijs. Viņš ir ļoti daudzpusīga personība, un vairākums varbūt nemaz nezina, cik daudzas un dažādas ir viņa nodarbošanās. Viņš ir gan aktieris un producents, gan rokmūziķis un dziedātājs,  gan pats sacer dziesmas un ir mākslinieks. Līdz ar to, gadu gaitā, Deivids ieguvis ne tikai pelnītu slavu un godu, bet, bieži mainīdams savu imidžu, nopelnījis arī iesauku ‘hameleons’.

Viņš ir iedvesmojis daudzus mūziķus, kuri pazīst viņu pēc ‘sulīgās’ baritona balss. Pirmā dziesma, kas atnesa Deividam atpazīstamību, bija Space Oddity, kas savulaik iekļva britu hitparādes pirmajā pieciniekā. Pēc trīs gadu ilgiem muzikālajiem eksperimentiem, viņš n jauna parādījās plašākai sabiedrībai. Tad modē bija glemroks, un Bovijs izveidoja spilgtu, ekscentrisku tēlu vārdā Zigijs Stārdasts (Ziggy Stardust- tulk. no angļu val. ‘zvaigžņu putekļi’). Bet šis tēls ļoti ilgi nepalika dzīvs, jo skaidrs, ka Bovijs neapstājās pie kaut kā viena un turpināja bieži mainīt savu imidžu.

Taču tolaik vislielāko un nopietnāko panākumus un slavu Amerikā Bovijs ieguva ar dziesmu par slavu jeb 1975. gada singlu Fame, kuru rakstījis kopā ar mūziķi Džonu Lenonu. Kopumā, Deivida Bovija panākumi ir neizsmeļami… Bet viņa balss ir jādzird, jāizjūt un jāiepazīst. Nepietiek tikai ar informācijas ‘palasīšanu’ par viņu – viena no lielākajām personībām mūzikas industrijā. Lieliska balss, lielisks cilvēks.

Attēlā pa labi : Ziggy Stardust, autors : Thuany Gabriela

Attēlā apakšā: Deivids 2009. gadā, autors : David Shankbone

You may also like...

1 Response

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!