Zigmunds Skujiņš- “Vīrietis labākajos gados”

25. decembra jubilārs Zigmunds Skujiņš ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta otrās puses latviešu prozaiķiem. Izglītojies Rīgas Valsts tehnikumā un Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā un bijis līdzstrādnieks avīzē ”Padomju Jaunatne” un žurnālā ”Dadzis” (1946- 1960). Viņš ir bijis prozas konsultants Latvijas Rakstnieku savienībā un arī Latviajs Radio pirmais padomes priekšsēdētājs. Ļoti priecē tas, ka Zigmunda Skujiņa daiļdarbi ir vieni no visvairāk tulkotajiem latviešu darbiem. Tie ir izdoti vācu, angļu, krievu, bulgāru, čehu, slovāku, ungāru un citās valodās iespaidīgā daudzumā- vairāk nekā septiņos miljonos eksemplāru.

Viņš ir autors kolorītu nosaukumu romāniem: “Kolumba mazdēli”, “Fornarina”, “Kailums”,  “Vīrietis labākajos gados”, “Jauna cilvēka memuāri”, ”Gulta ar zelta kāju”, “Miesas krāsas domino”, “Siržu zagļa uznāciens”.

Zigmunds Skujiņš ir arī bagātīgi apbalvots- ieguvis vairākas balvas, prēmijas un goda nosaukumus: gan kā nopelniem bagātais kultūras darbinieks, LPSR Tautas rakstnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts, Gada balva literatūrā, Aleksandra Čaka balva un salīdzinoši nesen piešķirta 2007. gadā Latvijas Republikas Ministru kabineta balva.

Šķiet, ka vajadzētu daudz vairāk padomāt par to, lai katrs latvietis zinātu, kas ir šis cilvēks, ar kuru var lepoties un arīdzan sniegties pēc tādiem panākumiem, kādi ir viņam.

You may also like...

Atbildēt

Ja Tev patīk šī lapa, seko mums un iesaki to tālāk!